06-2019
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
MAŁGORZATA BIELAWSKA-WOŁEK
Wyjątkowy rok już za nami. A o tym, że będzie niezwykły wiedzieliśmy już od pierwszych dni września. Wtedy wydawało się, że jest przed nami tyle czasu, że nie ma się co spieszyć, bo przecież zdążymy - do stycznia i do lutego, a cóż dopiero do czerwca. A czerwiec już jest. Dni przepłynęły tak szybko, że jeszcze jedna noga stoi na parkiecie i wybija rytm jubileuszowych przebojów, a druga już stąpa boso po wakacyjnej trawie. To był naprawdę wspaniały rok.

Uczniowie Zielonki po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy spotkali się w środę rano po raz ostatni w tym roku szkolnym ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. W dniu zakończenia roku szkolnego wielu z nich zostało wyróżnionych za swoją pracę, za wyniki w nauce, konkursy, olimpiady, projekty, za wolontariat, za zaśpiewane po mistrzowsku piosenki i za zagrane z aktorskim zaangażowaniem sceny. Wyróżniony został każdy, choć nie każdy otrzymał nagrodę. Dla jednych takim wyróżnieniem jest świadectwo ze słynnym czerwonym paskiem, dla innych z wymarzoną promocją do kolejnej klasy, dla niektórych szansa na poprawę błędów w sierpniu i wreszcie dla absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej – pożegnanie ze szkolnym etapem życia i otwarta droga do rozwoju zawodowego. Na Zielonce każda praca jest ważna i doceniamy jej efekty.

Ostatni dzień szkolny to również mnóstwo emocji, których nie sposób opisać jeśli nie jest się częścią społeczności szkolnej. Życzenia dla wychowawców, dedykacje z piosenkami, ale też i łzy wzruszenia w trakcie pożegnań.

To w trakcie naszej uroczystości Pan Dyrektor podziękował za wieloletnią pracę pracownikom szkoły, którzy odchodzą na zasłużoną emeryturę. Uroczyście pożegnaliśmy pana Bogusława Ludwę – Kierownika Warsztatów Szkolnych, pracowniów administracji – panią Aleksandrę Kural i panią Elżbietę Duch oraz pracowników obsługi – panią Jadwigę Małek i pana Tadeusza Okasa. Wspólnie zaśpiewaliśmy im radosne „Sto lat”. Na sam koniec części artystycznej nasza młodzież złożyła wszystkim wakacyjne życzenia:

Życzymy Wam prawdziwego odpoczynku.
Dla jednych w ogrodzie przed domem, dla innych w trakcie wymarzonych podróży.
Życzymy, abyście umieli ten czas wykorzystać jak najlepiej i cieszyli każdą chwilą.
Słonecznych dni i oby jak najmniej chmur pojawiało się w Waszym życiu.
Niech każdego wakacyjnego dnia spotyka Was coś zaskakującego;
coś, co wprawi was w zadumę i jednocześnie wywoła zachwyt.
Życzymy Wam tyle spokoju, ile potrzebujecie i tyle szaleństwa,
aby życie nie wydawało się nudne.
Cieszcie się wolnością od szkolnych obowiązków i odpoczywajcie.
Gromadźcie siły, aby wrócić do szkoły z nowym entuzjazmem, zapałem i radością.
Wspaniałych wakacyjnych dni!