10-2017
UROCZYSTE WRĘCZENIE STYPENDIUM STAROSTY BOCHEŃSKIEGO
PATRYCJA PTAK-ŻOŁNA
13 października 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Bochni zostały wręczone stypendia Starosty za wybitne osiągnięcia naukowe oraz postawę moralną i zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej.

Stypendium jest przyznawane w ramach powiatowego programu wspierania edukacji i uzdolnień sportowych oraz artystycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, będących mieszkańcami powiatu bocheńskiego. Jednak żeby otrzymać stypendium trzeba wykazać się nie tylko wysoką średnią ocen
i wzorowym zachowaniem, ale także udziałem w konkursach, olimpiadach przedmiotowych, zawodach o randze mistrzowskiej lub innymi ponadprogramowymi osiągnięciami.

W tym roku o wsparcie finansowe Starosty Bocheńskiego za wybitne osiągnięcia naukowe ubiegało się 73 uczniów, a z rąk Starosty odebrało je 55 uczniów. Wśród nich znalazł się Krzysztof Sionko – uczeń klasy 3 TMe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, jako jedyny uczeń uczęszczający do szkoły ponadgimnazjalnej poza powiatem bocheńskim, co zostało szczególnie zaakcentowane przez pana Ludwika Węgrzyna – Starostę Bocheńskiego.

Krzysztof jest uczniem wybitnie zdolnym, mającym liczne zainteresowania. W poprzednim roku szkolnym uzyskał średnią ocen 5,45 oraz wykazywał się wzorową postawą, a także brał udział w wielu konkursach na etapie powiatowym i wojewódzkim.

Jesteśmy ogromnie dumni z naszego ucznia i życzymy Krzysztofowi kolejnych sukcesów!