04-2012
WARSZTATY JĘZYKOWE
DOROTA OLEKSY
Dnia 29 marca grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach językowych poświęconych słynnym Brytyjczykom, a prowadzonych przez Johna Cudak. Poczucie humoru i dystans prowadzącego do samego siebie sprawiły, że przyswojenie nowych informacji w języku angielskim było prawdziwą przyjemnością. Była to podróż w czasie i przestrzeni, dzięki której nasi uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat brytyjskich aktorów, polityków, monarchów i naukowców. Od poznania prawdziwej tożsamości Jamesa Bonda, poprzez szokujące szczegóły życia sławnych wokalistów, aż do czasów króla Henryka VIII wędrowali wraz z prowadzącym szlakami ludzi, którzy wpisali się na stałe w historię Wielkiej Brytanii. Po dużej dawce wrażeń związanych z warsztatami grupa obejrzała wystawę interaktywną "świat zmysłów" w muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, na której modele umożliwiają widzom samodzielne przeprowadzanie prostych eksperymentów i poznanie tajników funkcjonowania podstawowych narządów zmysłów. Na koniec wszyscy mieli okazję podziwiać panoramę Krakowa z wieży Kościoła Mariackiego, porozmawiać z hejnalistą i posłuchać jego gry.