12-2016
WIĘCEJ RADOŚCI JEST W DAWANIU NIŻ W BRANIU
DANUTA RECZEK-CHYL
Jak co roku w ten grudniowy piękny czas wszyscy stajemy się trochę lepsi. Zdobywamy się łatwiej na uśmiech, bezinteresowność, życzliwość. Zbliżające się święta narodzenia Syna Bożego roztaczają swoją magię. Taką magię ma w sobie również SZLACHETNA PACZKA. To akcja charytatywna, która łączy działanie setek tysięcy osób w Polsce. Po raz siódmy zagościła w naszej szkole. W tym roku pomagaliśmy pani Małgorzacie, która samotnie wychowuje trójkę dzieci. Jeden z jej synów zmaga się z chorobą nowotworową.

Jako pierwszy włączył się do akcji Norbert, absolwent III zb, który już w październiku odwiedził swoją Alma Mater i przyszedł zapytać, czy może „dorzucić coś na Szlachetną Paczkę”. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki posypały się datki od innych. Najszlachetniejsze i najbardziej hojne drużyny to klasy I T Me, II TI, I TI. W akcji brali również udział uczniowie: IV TMe, II TGs, III TE, III zwb, IV TE, III TB, III zb, IITE. Przygotowaliśmy paczki z żywnością, artykułami chemicznymi, zimowymi kurtkami i obuwiem. Kupiliśmy najważniejszy dla rodziny „prezent” - węgiel, a pięciu wspaniałych z IV TE pomogło przy jego załadowaniu i rozładowaniu.

W przygotowaniu Szlachetnej Paczki od początku jej istnienia biorą udział nauczyciele „Zielonki”, w tym roku ufundowali łóżko piętrowe dla chłopców (wraz z wyposażeniem, pościelą itp.). Ostatni darczyńca to również absolwent III zb Adrian, było to piękną klamrą zamykającą akcję.

Jak nie być dumnym z naszych obecnych i byłych uczniów!!!!!!!!!!!

Wszystkie świątecznie zapakowane prezenty zostały w sobotę 10 XII 2016 roku zawiezione do magazynu Szlachetnej Paczki przez nauczycieli D. Reczek-Chyl, Z. Chyla, W. Łanochę oraz przedstawiciela Rady Rodziców przy ZSP nr 2 J. Chrabąszcza.