12-2018
LUBIĘ LUDZI
DANUTA RECZEK-CHYL
„Dzięki Szlachetnej Paczce od 18 lat przed Bożym Narodzeniem tysiące rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, otrzymują wsparcie materialne w postaci paczek. Ale paczki nie są w tym najważniejsze. Poznajemy indywidualne, bardzo trudne historie ludzi, którzy często mówią o sobie, że świat o nich zapomniał. Zbieramy nie tylko ich potrzeby, ale i marzenia… i łączymy z Darczyńcami, którzy nie są obojętni, dostrzegają w potrzebujących przede wszystkim człowieka, a nie tylko biedę czy cierpienie.(…) istota paczki to nie materialna pomoc, ale wzmocnienie ducha człowieka w potrzebie i impuls do zmiany!”

Za nami kolejny weekend cudów i kolejny raz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. W tym roku zrobili to po raz dziewiąty. Pomoc była przeznaczona dla rodziny Pani M. Uczniowie wykazali się wyjątkową hojnością i kreatywnością, na przykład klasa 3 technikum gastronomicznego poświęciła swój wolny czas i w sobotę oraz niedzielę wypiekała wspaniałe smakołyki, które w poniedziałek sprzedawała na szkolnym kiermaszu. Uzbierane w ten sposób pieniądze przeznaczono na zakup żywności, środków czystości, itp. Inne klasy za pozyskane przez siebie środki zakupiły ciepłą, zimową odzież (2 TGs), przybory szkolne (1 bwa i 3 zwb), sprzęty gospodarstwa domowego (3 TMe). Nie zrealizowalibyśmy wszystkich potrzeb rodziny, gdyby nie hojność nauczycieli Zielonki. Oni ufundowali zimowe obuwie, pościel, koce, kołdry, a nawet zrealizowali marzenia rodziny, w tym podręcznik do nauki języka norweskiego.

W sobotni poranek Kacper Müller i Jakub Ropek zawieźli 33 paczki do magazynu, który znajdował się na Placu św. Jakuba 1 w Brzesku.

W przygotowaniu Szlachetnej Paczki brali udział uczniowie klas: 3 TGs, 3 TMe, 2 TGs, 1 bwa, 3 zwb, 4TI, 4 TE, 4 TMe, 3TI, 1TGs, 2 bsk oraz nauczyciele: Marta Aleksiewicz-Drab, Dariusz Chrzan, Zbigniew Chyl, Wiesław Gibes, ks Waldemar Jachymczak, Małgorzata Kubala, Marzena Lechowicz-Liro, Wiesław Łanocha, Dorota Moszczyńska, Sławomir Olchawski, Stanisław Ropek, Joanna Surmacz, Małgorzata Węgrzynowska, Magdalena Zamiatała oraz Magdalena Żurek-Opiła.

Wszystkim Darczyńcom Szlachetnej Paczki, uczniom i nauczycielom biorącym udział w kiermaszu, Adrianowi, w imieniu obdarowanej rodziny, serdecznie dziękuję.

Pomagamy, by święta były piękne dla wszystkich.