12-2017
LUBIĘ LUDZI, LUBIĘ POMAGAĆ
DANUTA RECZEK-CHYL
Szlachetna Paczka jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i łączy tysiące wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie. Jej twórca ksiądz Jacek Stryczek to duszpasterz akademicki, filozof, społecznik i buntownik, pomysłodawca ekstremalnej drogi krzyżowej.

ZSP nr 2 w Brzesku od 9 lat bierze udział w tym projekcie. Nauczyciele i uczniowie przygotowali już 10 SZLACHETNĄ PACZKĘ dla rodziny z Małopolski. W tym roku pomoc skierowana była do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych (utrata pracy ojca, choroba najmłodszego dziecka). Jako darczyńcy staraliśmy się zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny, dlatego społeczność szkolna chętnie uczestniczyła w zbiórce pieniędzy. Najhojniejsza była klasa II TMe, tuż za nią III TI, III TMe oraz II TI, I TI. Spośród grona pedagogicznego „na szóstkę” spisali się (jak co roku) nauczyciele wychowania fizycznego i poloniści. Młodzież zorganizowała kilka ciekawych imprez, z których dochód został przeznaczony na SZ P. Uczniowie II TGs z wychowawczynią panią mgr Sylwią Smagą dali popis sztuki kulinarnej. Upieczone przez nich ciasteczka z wróżbą cieszyły się wielkim powodzeniem zarówno wśród uczniów, jak i grona pedagogicznego. Za uzyskane ze sprzedaży pieniądze zakupiono dla rodziny rower (rodzina nie posiada samochodu). Nauczycielki języka angielskiego panie: mgr Dorota Oleksy, mgr Justyna Duch i mgr Karolina Daniec zorganizowały koncert charytatywny Merry Christmas Everyone, a zebrane przez słuchaczy (kl IV TI, IV TGs, III TGs, I TE, I TH, I TGs, III zm) fundusze pozwoliły zaspokoić potrzeby rodziny. Przygotowane produkty zostały dostarczone 09.12.2017 do magazynu Sz P , który w tym roku znajdował się w Parafii św. Jakuba Apostoła w Brzesku.

Wszystkim darczyńcom z ZSP nr 2 w Brzesku chciałabym serdecznie podziękować. To dzięki WAM: NAUCZYCIELE, RODZICE, UCZNIOWIE i ABSOLWENCI zwykły grudniowy dzień mógł stać się dla pewnej rodziny niezwykłym dniem cudów.