12-2016
WYNIKI SCRABBLE TOURNAMENT
Justyna Duch, Karolina Daniec-Talarek
25 listopada 2016 roku odbył się w naszej szkole turniej Scrabble po angielsku. W rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn składających się z dwóch uczniów z następujących klas: 1TGS, 1TI, 2TME, 3TME, 3TMG, 3TI, 4TB i 4TGE. Konkurs rozpoczął się o godzinie 8.00 w szkolnej czytelni. Przy każdym stole grały ze sobą cztery drużyny. Uczniowie rozegrali 5 kolejek w mieszanych składach. W trakcie rozgrywek uczniowie mogli zdobyć różnego rodzaju bonusy, odpowiadając na pytania związane ze znajomością gry Scrabble. Pytania były czytane przez Pana Dyrektora mgr Jerzego Soskę, Panie Wicedyrektor: mgr inż. Ewę Hudymę i mgr Patrycję Ptak- Żołnę oraz przez Panią mgr Dorotę Oleksy. Po zakończeniu rozgrywek komisja wytypowała 4 najlepsze drużyny, które rozegrały pojedynek ‘jeden na jeden’ kolejno o 1 i 2 oraz o 3 i 4 miejsce.

Miejsca na podium zajęli:
I miejsce: Zuzanna Kukiełka i Michał Stachowicz (4TGE)
II miejsce: Konrad Mamica i Michał Nawrocki (3TI)
III miejsce: Grzegorz Wawryka i Mariusz Kozub (4TB)

Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców ZSP nr 2 w za ufundowanie nagród, oraz do wydawnictw Oxford University Press i MM Publications za przekazanie upominków dla laureatów i uczestników konkursu.

Zapraszamy za rok a tymczasem keep calm and play Scrabble!