09-2018
JUBILEUSZOWY ROK SZKOLNY 2018/2019 ROZPOCZĘTY!
DARIUSZ CHRZAN
W poniedziałkowy poranek 3 września zainaugurowaliśmy wyjątkowy, jubileuszowy rok szkolny 2018/2019. Rok 50-lecia naszej Szkoły rozpoczęła tradycyjnie msza św. w kościele pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła, po której uczniowie udali się do ZSP nr 2.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Pan Michał Napieracz - Dyrektor Browaru Okocim, Pani Małgorzata Opioła - Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pan Andrzej Gruca - przedstawiciel Rady Rodziców.

Nie mogło też zabraknąć krótkiego wspomnienia szczególnej wrześniowej rocznicy - napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę, w tym strzałów z pancernika "Schleswig-Holstein" rozpoczynających tragiczny dla naszego narodu okres 6 lat II wojny światowej. Bohaterowie Westerplatte i ich historia towarzyszą naszej szkole niemal od początku jej istnienia. Każdego roku oddajemy im hołd – bo to ich w 1972 roku wybraliśmy na naszych patronów. Pamięć bohaterów września 1939 r. uczciliśmy chwilą ciszy oraz utworem „Śpij kolego w ciemnym grobie” odegranym wzruszająco na trąbce przez ucznia Jędrzeja Czubka.

„Zielonka” jako szkoła osadzona na fundamencie tradycji i historii jest równocześnie nowoczesną placówką kształcenia zawodowego, która stale modernizuje swoją bazę i dostosowuje kierunki kształcenia do wyzwań i potrzeb współczesności, czego dowodem są chociażby nowe boisko szkolne czy wyremontowane pomieszczenia szkoły, za co przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli podziękowanie Dyrektorowi ZSP nr 2.

Dyrektor Jerzy Soska powitał przybyłych gości oraz całą społeczność szkolną, życząc wszystkim owocnej pracy oraz sukcesów w rozwoju osobistym i zawodowym i nawiązując do wyjątkowości obecnego jubileuszowego roku szkolnego. Oczywiście, szczególnie serdeczne powitanie spotkało 305 uczniów klas pierwszych rozpoczynających swoją edukacyjną przygodę w naszej placówce.

Po przemówieniu przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Małgorzaty Opioły oraz wręczeniu przez Dyrektora szkoły świadectw z wyróżnieniem uczniom, którzy odbywali praktyki zawodowe podczas wakacji część oficjalną uroczystości zakończono złożeniem kwiatów pod pomnikiem naszych Patronów Bohaterskich Obrońców Westerplatte.

Klasy starsze udały się na spotkania ze swoimi wychowawcami, natomiast pierwszoklasiści pozostali, by wysłuchać krótkiej części artystycznej oraz w żartobliwy sposób poznać specjalność klasy, jaką wybrali. Po wykonaniu wspólnych zdjęć pamiątkowych uczniów wraz z wychowawcami klas I udali się oni na krótkie zapoznanie ze szkołą i spotkania w wyznaczonych salach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tej ważnej uroczystości, a całej naszej szkolnej społeczności życzymy udanego roku jubileuszu 50-lecia szkoły „na Zielonce”.