09-2017
ROK SZKOLNY 2017/2018 ROZPOCZĘTY!
JOANNA SURMACZ
Poniedziałkowy poranek 4 września przywitał wszystkich deszczem i chłodem, nie miało to jednak wpływu na gorącą atmosferę, panującą w ZSP nr 2. Rok szkolny rozpoczęliśmy mszą św. w kościele pod wezwaniem NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła, skąd udaliśmy się do szkoły. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Pan Andrzej Potępa- Starosta Brzeski, Pan Ryszard Ożóg- Wicestarosta, Pani Janina Motak- Dyrektor Wydziału Edukacji, Pan Krystian Sroka- Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji, Pani Małgorzata Opioła- Przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawiciel Rady Rodziców- Pan Andrzej Gruca.

Zielonka to nowoczesna szkoła, która wyrosła na fundamencie tradycji i historii, dlatego ważną częścią akademii było przypomnienie wydarzeń 1 września 1939 roku i oddanie czci 182 żołnierzom Wojska Polskiego- Bohaterom Westerplatte. W dalszej części uroczystości głos zabrał dyrektor ZSP nr 2 Jerzy Soska, który powitał przybyłych gości oraz całą społeczność szkolną, życząc wszystkim owocnej pracy oraz sukcesów w rozwoju osobistym i zawodowym. Szczególnie gorąco przywitał uczniów klas pierwszych, którzy dokonali doskonałego wyboru i właśnie rozpoczynają dalszy etap edukacji w ZSP nr 2. Dyrektor skierował także sowa uznania i podziękowania dla wszystkich, dzięki którym możliwa była modernizacja budynku szkoły. Zielonka naprawdę pięknieje z każdym rokiem.

Odnowione, pachnące nowością korytarze wypełniły się radosnym śmiechem, gwarem rozmów i okrzykami powitań. Zielonka znów tętni życiem, dziś zajęcia rozpoczęło ponad 1140 uczniów, włączając słuchaczy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych, są więc powody do dumy. Nauczyciele i uczniowie zastali po wakacyjnej przerwie starą-nową Zielonkę z piękną pracownią hotelarską, nową instalacją elektryczną oraz bardzo szybką siecią Wi-Fi.

Bardzo ważnym elementem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Westerplatte przez Starostę Brzeskiego- Andrzeja Potępę i Dyrektora Jerzego Soskę, którym towarzyszyli uczniowie.

Nasza szkoła to znacznie więcej niż miejsce nauki. To także przestrzeń, gdzie spotykamy się z drugim człowiekiem, rozwijamy swoje zainteresowania i pasje, spędzamy miło czas. Z tą myślą powstała „Zielona strefa wypoczynku i rekreacji”, gdzie będzie można usiąść pod parasolami, spokojnie porozmawiać, zjeść lunch czy zagrać w szachy w plenerze. I właśnie pierwsza partia szachów, rozegrana przez Pana Dyrektora i Pana Starostę, była oficjalnym otwarciem strefy rekreacji i przekazaniem jej społeczności szkolnej. Ostatnim punktem uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego było otwarcie nowoczesnej pracowni hotelarskiej. Przecięcia wstęgi dokonali: Pani Małgorzata Opioła, Pan Starosta- Andrzej Potępa oraz Pan Dyrektor Jerzy Soska. Kierunek hotelarski, choć najmłodszy w naszej szkole, na dobre wpisał się w jej wizerunek. Tym bardziej cieszy fakt, iż zajęcia praktyczne od tego roku będą odbywały się w pięknej pracowni.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację tej ważnej uroczystości.

Całej społeczności szklonej życzymy dobrego roku 2017/2018.