04-2018
POSEŁ NORBERT KACZMARCZYK POD GRADEM PYTAŃ
AGNIESZKA DUDEK-JANICKA
Ile zarabia poseł? Czy można pogodzić pracę na roli i w sejmie? Czy zna osobiście prezydenta Dudę? Na te i inne pytania odpowiadał poseł na Sejm Norbert Kaczmarczyk na spotkaniu z młodzieżą naszej szkoły w dniu 5 kwietnia 2018 roku. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Z posłem na ty”, której celem jest propagowanie aktywności obywatelskiej młodych ludzi.

Poseł Kaczmarczyk opowiedział młodzieży o swojej drodze do polityki i mandatu poselskiego. Podkreślał wagę różnych doświadczeń i aktywności, w których brał udział, min. występy w szkolnych teatrzykach, pełnienie funkcji lektora, pisanie artykułów i sprawozdań sportowych do gazet, pracę w telewizji, a potem w lokalnym samorządzie. Pan poseł dzielił się także z uczniami wspomnieniami z najważniejszych wydarzeń w jego politycznej karierze, wspominając wielkie wzruszenie, które towarzyszyło mu w trakcie składania przysięgi poselskiej i pierwszego wystąpienia na mównicy sejmowej.

Niestety ograniczony czas spotkania nie pozwolił wszystkim chętnym na zadanie pytania, pozostaje jednak droga mailowa do korzystania z której namawiał poseł Norbert Kaczmarczyk. Po spotkaniu na swoim facebooku poseł napisał ”Dziękuję za odwagę do zadawania trudnych pytań i interesującą dyskusję. Dokładnie tego optymizmu i ciekawości trzeba, aby zdobywać świat.”

Za pomoc w przygotowaniu spotkania dziękuję Pani Annie Rudnik, akustykom oraz klasie 4 TE. Dziękuję także uczniom, którzy wykonali gazetki oraz prowadzącemu spotkanie Mikołajowi Gzylowi.