12-2016
Z WIZYTĄ W POWIATOWYM OŚRODKU DOKUMENTACJI GEODEZYJNEJ I KARTOGRAFICZNEJ
MONIKA PISKORZ-JONIEC
W dniu 20 grudnia 2016 r. geodeci z klasy 1TIG w ramach lekcji prawa geodezyjnego odwiedzili Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Brzesku. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania ośrodka, procedurą zgłaszania robót geodezyjnych i kartograficznych oraz materiałami gromadzonymi w zasobie. Młodzież poznała sposób udostępniania materiałów zasobu oraz kompletowania dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przyglądali się przykładowym operatom geodezyjnym i prezentowanym arkuszom map. Przyszli geodeci zapoznali się również ze sposobem przechowywania i segregowania materiałów geodezyjnych. Zdobyte informacje na pewno okażą się cenne i przydatne na egzaminach zawodowych.

Serdeczne podziękowania składamy kierownikowi PODGiK Pani mgr inż. Halinie Mucha za poświęcony czas i zaangażowanie.