12-2015
35 PACZEK DLA POTRZEBUJĄCEJ RODZINY !
DANUTA RECZEK-CHYL
W 2015 roku odbyła się XV edycja Szlachetnej Paczki, w której wzięło udział ponad 700 000 darczyńców. Byli wśród nich również uczniowie i nauczyciele ZSP nr 2 w Brzesku. Brali udział w przygotowaniu Szlachetnej Paczki już po raz szósty. Tym razem pomagali matce samotnie wychowującej czworo małych dzieci. Zbierano produkty i pieniądze, za które zakupiono najbardziej potrzebne dla rodziny rzeczy : żywność, ubrania, obuwie, kołdry, poduszki, pościel, itp. Nie zabrakło również prezentów pod choinkę, by rodzina mogła poczuć magię tych wyjątkowych świąt.

W zorganizowaniu paczki wzięli udział uczniowie klas:
4 TMe wraz z wychowawcą mgr D. Oleksy
1 TI wraz z wychowawcą mgr. Z. Chylem
4 TI wraz z wychowawcą mgr B. Janik
3 zb wraz z wychowawcą mgr D. Reczek - Chyl
3 TE wraz z wychowawcą mgr A. Karwalą – Ożóg
1 TMG wraz z wychowawcą mgr M. Aleksiewicz – Drab
2 TMe wraz z wychowawcą mgr A. Witkowską
2 TE wraz z wychowawcą mgr D. Moszczyńską
4TGs
1 TE
oraz nauczyciele: mgr D. Chrzan, mgr A. Dudek – Janicka, mgr I. Franczyk, mgr W. Gibes, mgr M. Klimczak, mgr E. Kłuś, mgr M. Kubala, mgr W. Łanocha, mgr S. Olchawski, mgr P. Piwowarczyk, mgr S. Ropek, mgr M. Szczepanowicz, mgr E. Świerczek, mgr A. Zięba, mgr M. Żurek - Opiła.

Od obdarowanej rodziny otrzymaliśmy podziękowania.
„Jesteśmy Wam, drodzy Darczyńcy bardzo wdzięczni. Sprawiliście, że ja i moje dzieci jesteśmy najszczęśliwsi na świecie. Nigdy nie sądziłam, że może zdarzyć się coś takiego! Mam nadzieję, że to wszystko, co dla nas zrobiliście, wróci do Was stokrotnie! Zasługujecie na to ! Brak mi słów, jak Wam powiedzieć, ile dobra zrobiliście w naszym życiu. Nigdy Wam tego nie zapomnimy.
Jesteście wspaniałymi ludźmi, najwspanialszymi na świecie!”

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:
Gdy do domu pani Joanny wnieśliśmy pierwsze paczki najstarsza córka Sylwia (…) szybko pobiegła obudzić dwóch młodszych braci i wszyscy razem rozpakowywali prezenty. Pierwsze otwarte pudło i … strzał w dziesiątkę! Chłopcy znaleźli wymarzone samochody, nowe buty, kurtki, zabawkowy laptop, ciepłe rękawice, czapki i mnóstwo innych, wspaniałych rzeczy. Sylwia trafiła na pudło, w którym znalazła piękny płaszcz zimowy, nowe buty, bluzeczki, spodnie i na chwilę zamilkła, po czym zapytała mamy: „Gdzie te wszystkie nowe rzeczy nam się pomieszczą?” (…) Bujany konik bardzo spodobał się Madzi, która - jak tylko go zobaczyła - usiadła na nim i przez najbliższe półtorej godziny nie przestawała się huśtać. W kolejnych pudłach rodzina znalazła ręczniki, poduszki, piękną pościel, zabawki, naczynia, środki czystości oraz ogromne ilości żywności. Mama najbardziej ucieszyła się z ciepłych ubrań dla dzieci, nowego kompletu garnków, przepięknych talerzy oraz ciepłych kołder. Sylwia bardzo ucieszyła się z biurka, które zostało wniesione na samym końcu. Powiedziała, że będzie dawała z siebie wszystko, by w szkole szło jej jak najlepiej. Nawet Paweł przyznał, że też będzie się teraz dużo uczył, bo w końcu mają porządne biurko. ☺ Pani Joanna nie kryła wzruszenia. Z każdym odpakowywanym pudłem brakowało jej słów, by wyrazić swoją wdzięczność. Powiedziała, że zapas jedzenia starczy im na rok, a ona sama dziś nie pójdzie spać, bo musi to wszystko uporządkować. Wśród prezentów znalazła też coś dla siebie: piękne perfumy, kosmetyki i torebki. Gdy widzieliśmy radość na twarzach tej rodziny, nam samym cisnęły się łzy do oczu. Pani Joanna powiedziała, że jej dzieci chyba nigdy nie były tak szczęśliwe. „Tyle wspaniałych rzeczy, tyle dobroci dziś otrzymaliśmy! To mi się nie mieści w głowie!”

Podziękowanie, które przesłał nam wolontariusz.
„Bardzo serdecznie Państwu dziękuję za tak wspaniałą współpracę oraz za Państwa wielkie zaangażowanie. Pomoc, którą okazaliście Państwo rodzinie pani Joanny, to dla niej wielka szansa na powrót do normalnego życia. Rodzina zauważyła, ile serca i ciężkiej pracy włożyliście Państwo w całe przedsięwzięcie, począwszy od zakupów, aż do zapakowania, oklejania i podpisywania paczek. Wszystko wspaniale zorganizowaliście , włożyliście w to mnóstwo pracy, odpowiedzialnie i z pełną świadomością podeszliście do zadania. W imieniu swoim oraz rodziny pragnę Państwu za wszystko bardzo serdecznie podziękować oraz życzyć dobrego, pełnego radości i spokoju czasu Świąt Bożego Narodzenia.”