03-2018
FINAŁ XLI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY ELEKTRYCZNEJ I ELEKTRONICZNEJ
ANNA WITKOWSKA
W dniach 23 i 24 marca 2018 roku w Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim odbył się Finał XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. 115 uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do rozgrywki finałowej w I etapie olimpiady na AGH w Krakowie, rywalizowało w 6 grupach tematycznych: elektronika, elektronika medyczna, elektrotechnika, informatyka, teleinformatyka oraz mechatronika. Naszą Szkołę reprezentował Krzysztof Sionko, uczeń III klasy technikum mechatronicznego. By móc zmierzyć się z zadaniami Finału XLI OOWEE, Krzysztof zakwalifikował się do grona 19 najlepszych mechatroników w Polsce, rozwiązując test wiedzy. Kolejny etap polegał na wykonaniu dwóch zadań praktycznych. W tym roku było to zaprojektowanie układu sterowania pneumatycznego oraz zaprogramowanie sterownika PLC na podstawie opisu działania. Poziom uczestników był bardzo wyrównany i ostatecznie Krzysztof Sionko ukończył rywalizację na bardzo wysokiej pozycji – na 15-tym miejscu w Polsce. Uczestnictwo w finałach OOWEE, współzawodnictwo w gronie najlepszych mechatroników z całej Polski, atmosfera związana z tym wydarzeniem „wciąga” i mobilizuje do jeszcze większego wysiłku i zaangażowania w przygotowaniach do kolejnej edycji olimpiady. Do zobaczenia za rok!!!