OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI
ANNA SKOCZEK
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, dnia 26 listopada 2018 roku odbyła się już po raz drugi Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii – Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym roku szkolnym jest to już VI edycja, ale nasza szkoła bierze udział w olimpiadzie od ubiegłego roku. Wicedyrektor Krzysztof Obal zwracając się do uczniów powiedział, że ten okres 1980-2000 jest niezwykle ważny w dziejach naszej ojczyzny, a on sam był świadkiem tej historii, której oni, uczestnicy olimpiady, mogli uczyć się już tylko z podręczników lub relacji swoich rodziców czy dziadków. W etapie szkolnym ogólnopolskiego konkurs udział wzięli: Angelika Karpiel, Jędrzej Czubek, Konrad Kaczmarczyk, Andrzej Pięta, Hubert Skirło – wszyscy kl. 2TMe oraz Piotr Dąbrowa kl. 4 TIM. Uczestnikom życzymy powodzenia i zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego, a wszystkich pozostałych zachęcamy do zainteresowania się najnowszymi dziejami Polski i zgłoszenia swojego udziału w olimpiadzie. Następna okazja już za…rok.