03-2018
OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI
ANNA SKOCZEK
15 marca 2018 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbył się wojewódzki etap Olimpiady Solidarności. Wzięło w nim udział ok. 50 uczniów ze szkół województwa małopolskiego. ZSP nr 2 uczestniczył w olimpiadzie po raz pierwszy. Naszą szkołę reprezentowały Adrianna Kuliś i Sylwia Łyszczarz z klasy 3TBG.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy historycznej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na temat historii Polski, historii Europy i świata lat 1970-1990. „Historia tak, polityka nie” – to hasło olimpiady, której organizatorem jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku. Po napisaniu testu, w oczekiwaniu na wyniki, wszyscy mogli obejrzeć W Nowohuckim Centrum Kultury wystawę prac Zdzisława Beksińskiego oraz wystawę fotografii „Barwy świata przyrody”.

Spośród uczestników jury wyłoniło 3 zwycięzców, którzy utworzą zespół. Jego zadaniem jest reprezentowanie województwa małopolskiego na szczeblu centralnym. W Krakowie wygrali uczniowie z Krakowa; 1 i 2 miejsce zajęli uczniowie z XIII LO w Krakowie, 3 – uczennica LO w Miechowie. Powalczą oni o indeks wyższej uczelni na kierunku historia.

Naszym uczennicom gratulujemy udziału w tegorocznej olimpiadzie, innych zachęcamy do udziału za rok.