site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności separator szukaj
aby odszukać informacje nie trzeba wpisywać całej nazwy - wystarczy jeden wyraz
możliwe jest także wyszukiwanie wg daty (format: rrrr-mm-dd) oraz wg autora informacji
wyniki wyszukiwania:
wyniki archiwalne są reprezentowane przez szare tło daty
10
12-2018
MIĘDZYNARODOWY KONGRES PSYCHOLOGÓW I PSYCHOTERAPEUTÓW
ELŻBIETA WOJNOWICZ
wydarzenia
W Warszawie po raz piąty w dniu 7 grudnia 2018 r. odbył się Międzynarodowy Kongres Psychologów i Psychoterapeutów. Był on poświęcony nowym koncepcjom w psychologii i psychoterapii takich jak: relational frame theory, terapia akceptacji i zaangażowania, mindfulness, compassion, intensywna krótkoterminowa terapia dynamiczna.

Pięciu prelegentów w osobach Maartena Aalberse, Martina Brocka, Julii E. Wahl, Justyny Pronobis-Szczylik, Marty Banout mawiało wyróżnione koncepcje oraz odkrywało swój warsztat pracy w nietypowych sytuacjach terapeutycznych oraz szukaniu skutecznych metod w radzeniu sobie z nowymi uzależnieniami (np. od zdrowia, diety, mediów, wizerunku), zaburzeniami tożsamości, trudnościami w budowaniu relacji.

Maarten Aalberse omówił nowoczesny program Polyvagal, który skupia się na związku między stanem fizjologicznym organizmu a zachowaniem defensywnym czy prospołecznym. Terapie Akceptacji i Zaangażowania omówił Martin Brock – czyli jak odnaleźć siebie w relacjach niejednorodnych czy alternatywnych, a Julia Wahl mówiła o drodze od uważności i współczucia do wdzięczności (o rozumieniu, świadomym odczuwaniu i wyrażaniu wdzięczności, uważnej komunikacji z sobą i z innymi).

Marta Banout omówiła sytuacje trudne w komunikacji i współbyciu z pacjentem onkologicznym. Wszyscy prelegenci podkreślali role komunikacji we współczesnej terapii.