03-2018
MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA W NASZEJ SZKOLE
KRZYSZTOF OBAL
Od września br. uczniowie naszej szkoły uczetniczą w zajęciach on-line realizowanych w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II" dofinansowanego z Funduszy Europejskich.

Prowadzenie zajęć umożliwia zainstalowany w ramach projektu nowoczesny sprzęt wideokonferencyjny umożliwiający transmisję w czasie rzeczywistym składający się z zetawu: stacjonarnego, mobilnego oraz personalnego.

W projekt zaangażowanych jest 30 uczniów z klas drugich i trzecich technikum prowadzone są w dwóch obszarach zawodowych: mechaniczno-mechatronicznym oraz elektryczno-elektronicznym.

W obszarze mechaniczno-mechatronicznym zajęcia prowadzą pracownicy naukowi Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W obszarze elektryczno-elektronicznym zajęcia prowadzą pracownicy naukowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Dotychczas zrealizowano po 9 z 15 zaplanowanych na ten rok zajęć w obu obszarach oraz warsztaty weekendowe w obszarze mechaniczno-mechatronicznym zorganizowane przez AGH. Wzięło w nich udział 15 uczniów. Uczestnictwo w zajęciach pozwoli uczniom uzyskać dodatkową wiedzę i umiejętności niezbędne w przyszłej pracy zawodowej.