05-2019
ŻEGNAMY MATURZYSTÓW
WYCHOWAWCY KLAS TRZECICH
W dniu 26 kwietnia 2019 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów klas maturalnych. Dla wszystkich był to dzień wyjątkowy, pełen refleksji, wspomnień i podsumowań. Dyrektor Szkoły Jerzy Soska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Opioła wygłosili okolicznościowe przemówienia, a przedstawiciele maturzystów podziękowali za lata nauki w ZSP nr 2. Tegoroczni absolwenci na pewno nieraz będą wspominać liczne imprezy sportowe, kulturalne i inne uroczystości, które współtworzyli i organizowali, oraz samą szkołę „na Zielonce” i jej niepowtarzalny klimat.

W dalszej części uroczystości statuetki otrzymali wybitni absolwenci szkoły: Katarzyna Trojak, Dominika Leszczyńska, Krzysztof Sionko, Michał Gurgul, Hubert Ważny, Jakub Górnisiewicz, Karolina Rudnik, Paulina Dudek, Bartosz Kowal, Przemysław Mucha, Piotr Dąbrowa oraz Bartłomiej Pięta. Nagrody otrzymali również honorowi krwiodawcy, najlepsi sportowcy i uczniowie wyróżniający się w pracy na rzecz Samorządu Uczniowskiego. W części oficjalnej zostało także przekazane przez przedstawiciela Stowarzyszenia Elektryków Polskich – Oddział w Tarnowie stypendium im. J. Szczepanika. Gratulacje i podziękowania usłyszeli wszyscy, dla których kilkuletni pobyt w naszej szkole był czasem wytężonej pracy.

Miłą niespodziankę dla swoich starszych koleżanek i kolegów przygotowali uczniowie klas przedmaturalnych. Trzecioklasiści pożegnali absolwentów z rozmachem, ale i przymrużeniem oka – wręczając im w trakcie części artystycznej okolicznościowe medale w potraktowanych z humorem kategoriach, czemu towarzyszyły prezentacje zdjęć poszczególnych klas oraz dedykowane starszym kolegom tematyczne piosenki. Wszystkim uczniom biorącym udział w akademii dziękujemy za wielkie zaangażowanie.

ZDJĘCIA: S. KUSIAK