03-2016
SUKCES MATEMATYKÓW
EWA ŚWIERCZEK
Z wielką przyjemnością informujemy, że Arkadiusz Kaczmarczyk i Piotr Jurgała z klasy 4TMe zostali finalistami VI edycji konkursu „Matematyka w Technice dla Technika”. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską.

Przypomnijmy:
20 października 2015 roku w 86 szkołach technicznych województw małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego zorganizowano pierwszy etap. Wzięło w nim udział 1030 uczniów. Szkolne Komisje Konkursowe zakwalifikowały do drugiego etapu 184 uczestników z 73 szkół. Wydaje się, że to spora rzesza matematyków, tym większy sukces naszych uczniów.

Etap międzyszkolny odbył się 5 grudnia 2015 roku w Lubelskim Zespole Szkół Elektronicznych. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Elżbiety Marzyckiej - doradcy metodycznego matematyki województwa lubelskiego, zakwalifikowała 28 maturzystów z 16 szkół technicznych do kolejnego etapu. Nasi uczniowie znaleźli się w tej grupie.

Finał miał miejsce 10 lutego 2016 roku w Auli im. Stanisława Dobrzyckiego Politechniki Lubelskiej na Wydziale Podstaw Techniki. Jury, któremu tym razem przewodniczył dr inż. Mirosław Malec - Dziekan Wydziału Podstaw Techniki, wyłoniła 9 laureatów i 19 finalistów ze szkół południowo-wschodniej oraz centralnej Polski.

Arkadiusz Kaczmarczyk i Piotr Jurgała zajęli VIII i IX miejsce w grupie finalistów. Składamy im serdeczne gratulacje i życzymy równie wielkich sukcesów matematycznych już na studiach.

Szczegóły na stronie: http://m-t-t.tk/