03-2008
KONKURS POEZJI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
ZSP2
VI edycja konkursu poezji niemieckojęzycznej odbyła się w dniu 25.01.2008 w ZSP nr 2 w Brzesku. Honorowym gościem i sponsorem nagród był Starosta brzeski Pan mgr. Ryszard Ożóg, który wraz z przewodniczącym Jury wręczył Dyplomy i nagrody. W skład Jury wchodzili: przew. z-ca dyr. mgr Józef Sosin i członkowie: mgr Anna Karwala-Ożóg, mgr Dominika Dąbrowa - nauczyciele języka niemieckiego oraz Doradca Zawodowy mgr Elżbieta Wojnowicz, a także pani mgr Jadwiga Jemioło z biblioteki szkolnej.
Jury przyznało następujące miejsca:
  1. Machał Dominik kl. IV M
  2. Jeziorek Kamil kl. III Me
  3. Trzcionka Justyna kl. II Lh
oraz trzy wyróżnienia: Zachara Natalia kl. III Lh, Bujak Radosław kl. IV El, oraz Pawełek Marek kl. I Me.

W konkursie wzięło udział 20 osób z klas od I do IV. Cieszy fakt, że uczniowie stanowili reprezentatywną grupę ze wszystkich poziomów nauczania Liceum i Technikum. Program VI edycji uświetnili uczniowie grający na saksofonie i gitarze. W ich repertuarze znalazła się miedzy innymi "Cicha Noc" ("Stille Nacht"). Za udział w konkursie uczniowie otrzymali pozytywne oceny z przedmiotu.
Piękne kolorowe Dyplomy dla finalistów wykonali specjalnie na konkurs uczniowie drugiej klasy elektronicznej naszej szkoły.
Najlepsi uczniowie będą mieli okazję zaprezentować się po raz kolejny na powiatowym konkursie w Tarnowskim IV LO.
Organizatorem konkursu po raz szósty była mgr Małgorzata Sumara