12-2014
DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
DOROTA OLEKSY
Dzień Języków Obcych to coroczna impreza organizowana przez młodzież i nauczycieli. Formuła tegorocznej zabawy oparta była na prezentacjach i konkursach odbywających się na terenie szkoły. Podczas przerw uczniowie zapoznawali się z kulturą i obyczajami Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec i Austrii na stoiskach przygotowanych specjalnie dla nich. Odwiedziliśmy wnętrze brytyjskiego domu, gdzie od progu witało nas trzech angielskich gentelmanów, spróbowaliśmy ciasteczek polukrowanych wzorem flagi niemieckiej, lub słynnej kartoffelsalat. Podziwialiśmy również prace wykonane przez młodzież specjalnie na nasze święto. Stoiska obsługiwali uczniowie ubrani w sposób charakterystyczny dla danego kraju. Każdy odwiedzający stoisko odchodził z flagą kraju wpiętą w klapę. Nie pominięto oczywiście nauczycieli i dyrekcji. Na drzwiach pracowni czekały na uczniów plakaty z angielskimi i niemieckimi przysłowiami, z głośników wybrzmiewała muzyka – oczywiście po angielsku i niemiecku, a na ekranie pojawiały się prezentacje i zdjęcia z programu Comenius, w którym nasza młodzież bierze udział. W bibliotece zaprezentowano pozycje książkowe i czasopisma obcojęzyczne dostępne w szkole, między innymi najnowszy dwumiesięcznik anglojęzyczny TEAM. Imprezę uświetniły też konkursy: plakatu promującego naukę języków oraz wiedzy o krajach anglo i niemieckojęzycznych. Oto laureaci:

I miejsce w konkursie plakatów zdobyły Magdalena Łach i Klaudia Rzucidło z klasy II In.
II miejsce w konkursie wiedzy uzyskał Kacper Płachta z klasy II b, zaś pierwsze miejsce Dominik Wołek z klasy II Me

Gratulujemy