site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności separator szukaj
aby odszukać informacje nie trzeba wpisywać całej nazwy - wystarczy jeden wyraz
możliwe jest także wyszukiwanie wg daty (format: rrrr-mm-dd) oraz wg autora informacji
wyniki wyszukiwania:
wyniki archiwalne są reprezentowane przez szare tło daty
13
12-2018
NASI HOTELARZE PODBIJAJĄ AUSTRIĘ
ELŻBIETA WOJNOWICZ
wydarzenia
Od 26.11.2018 10 uczniów – technikum hotelarstwa uczestniczy w praktyce zawodowej z programu Erasmus+ akcja 1 Kształcenie i szkolenie zawodowe tytuł: „Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość” 2018-1-PL01-KA102-048313.

Zgodnie z głównymi celami projektu pogłębiają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności w zakresie funkcjonowania hotelu.

Dzień po dniu realizują ustalony plan pracy hotelu. Bardzo ważnym elementem a chyba najważniejszym jest obsługa i zadowolenie gości korzystających z usług. Stażyści pracują wg opracowanego wspólnie - rotacyjnego grafiku, by móc poznać każdy element i stanowisko w hotelu.

W trakcie działań doskonalą również język obcy. W hotelu przebywają osoby z całej Europy. Słychać m.in. niemiecki, angielski, włoski.

Młodzi ludzie w większości po raz pierwszy przebywają jak długo i tak daleko od domu. Uczą się zatem jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, ze stresem, jak podejmować decyzje, reagować na zmiany, działać w środowisku międzynarodowym (multi kulti). Poznają kulturę Austrii a szczególnie obszaru landu Salzburskiego, odmienne historyczne obyczaje (Krampusy) ale też gastronomię charakterystyczną w wysokich Alpach. Nad całością czuwa Pani Elżbieta Kotowska właściciel, prawnik z wykształcenia, gospodarz, menager ale też sprzątająca, kucharka, kelnerka itp. Kobieta sukcesu.