10-2015
EWA KŁUŚ, ANNA RUDNIK
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej w 1773 r. Z tej okazji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku odbyła się uroczysta akademia, którą rozpoczęli przedstawiciele  Samorządu Szkolnego w nowym składzie: Aleksandra Musiał kl. 2TGm, Dominik Wołek kl. 3Me.
Następnie dyrektor mgr Jerzy Soska powitał przybyłych gości, obecnych i byłych pracowników szkoły. Podziękował nauczycielom za trud wkładany w wychowanie i edukację młodych ludzi. Kilkunastu pracownikom wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.
Nagrody otrzymali następujący nauczyciele: mgr Jolanta Jaworska, mgr Anna Karwala-Ożóg, mgr Agnieszka Kopytko, mgr inż. Magdalena Kucia, mgr inż. Janina Kunecka, mgr Ilona Musiał, mgr Danuta Reczek-Chyl, mgr Ewelina Sosin-Sidorko, mgr Bernadeta Sumara, mgr Ewa Świerczek. mgr inż. Marek Jadczak, mgr Zbigniew Janik, mgr inż. Jerzy Kłusek, ks. lic. Marian Kostrzewa, mgr Tadeusz Potocki, inż. Stanisław Świerad, oraz pracownicy administracji i obsługi: Janina Bryła, Lucyna Duch, Magdalena Hajdo, Joanna Martyna, Maria Poślińska, Barbara Stachoń, Sławomir Kusiak.
Nagrodzonym dedykowano piosenkę „We are the champions” zespołu Queen. Należy przypomnieć, że nagrody z rąk starosty brzeskiego mgr. Andrzeja Potępy odebrali mgr Michał Jemioło oraz Andrzej Polek.
Na część artystyczną składał się turniej „Scholiada” pomiędzy drużyną Edukatorów a Wiedzobiorców. Zwyciężyła drużyna Wiedzobiorców. Nagrodą były słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.
Scenariusz uroczystości opracowała mgr Ilona Musiał. W przygotowanie akademii włączyli się nauczyciele: mgr Jadwiga Jemioło, mgr Dorota Oleksy, mgr inż. Małgorzata Węgrzynowska, mgr Magdalena Opiła-Żurek, mgr Regina Mleczko.
Akademię uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego, prowadzonego przez mgr Annę Rudnik, w którego składzie zagrali: Dominika Leszczyńska na akordeonie kl. 1TMe, Przemysław Marczyk na perkusji kl. 1TI. Wśród debiutantów pojawił się również wokalista Marcin Ważydrąg kl. 2TMg. Pozostali członkowie grupy - grający na pianinie Konrad Baniak kl. 2TB i Eryk Rzenno kl.3 TMe, też nie mają długiego stażu występów przed publicznością. Tym bardziej cieszy więc fakt, że u wszystkich artystów widoczny jest duży potencjał i talent muzyczny. Zapewne skład ten wystąpi jeszcze przed szkolną publicznością. Warto dodać, że zespół muzyczny liczy już ponad 10 lat.