11-2016
13 XII 1981 – STAN WOJENNY W POLSCE
ANNA SKOCZEK
ogłoszenia
Nasza szkoła przygotowuje się do obchodów 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W związku z tym zapraszamy uczniów do przygotowania prac na temat: „Stan wojenny w relacji moich bliskich”. Prace powinny mieć charakter reportażu (proszę podać imię i nazwisko osoby, której wspomnienia zapisujemy, wiek, miejsce zamieszkania itp.) i obejmować okres 1981-1983. Należy je składać do 5 grudnia 2016 u swojego nauczyciela historii. (Przewidywana ocena z historii). Najciekawsze zadanie będzie prezentowane podczas spotkania, organizowanego 13 grudnia 2016 roku. Planowana jest też wystawa wydawnictw „drugiego obiegu” (poza zasięgiem cenzury): książek, czasopism, ulotek, innych pamiątek. Osoby, które mają w/w rzeczy prosimy o wypożyczenie ich i dostarczenie do biblioteki szkolnej, również w terminie do 5 grudnia 2016 roku.