site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności separator szukaj
aby odszukać informacje nie trzeba wpisywać całej nazwy - wystarczy jeden wyraz
możliwe jest także wyszukiwanie wg daty (format: rrrr-mm-dd) oraz wg autora informacji
wyniki wyszukiwania:
wyniki archiwalne są reprezentowane przez szare tło daty
15
10-2018
SZLACHETNE SOWY CZYLI DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ NA ZIELONCE
MAŁGORZATA BIELAWSKA-WOŁEK
wydarzenia
Piątkowy poranek 12 października był dla naszej szkoły niezwykły, ponieważ tego dnia uczciliśmy kolejną rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, słusznie nazwanej pierwszym na świecie ministerstwem oświaty. Dzień Edukacji Narodowej, który obchodzimy 14 października, w tym roku wypadał w niedzielę. Cóż było robić? Uznaliśmy, że piątek to idealny dzień, aby rozpocząć weekend w pogodnym nastroju.

Jesień tego roku rozpieszcza wszystkich ciepłem, blaskiem promieni słonecznych i najpiękniejszymi odcieniami złota i czerwieni. W tak barwnych okolicznościach odbyła się nasza uroczystość, która otrzymała nazwę „Szlachetne Sowy”. Pomysł na galę zrodził się w ubiegłym roku, a ponieważ spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i w tym roku wręczono statuetki – słynne już sowy.

Nie samą galą jednak nauczyciel żyje. Zanim wręczono statuetki, nie mogło zabraknąć wystąpień zaproszonych gości. Pięknymi słowami powitał wszystkich Dyrektor Szkoły Jerzy Soska: 
Jeśli myślisz rok naprzód – sadź ryż. Jeśli myślisz dziesięć lat naprzód – sadź drzewa.  Jeśli myślisz sto lat naprzód – ucz ludzi. 

Przemówienia przygotowali również Wicestarosta Brzeski Ryszard Ożóg oraz Pani Małgorzata Opioła reprezentująca Radę Rodziców. W podniosłej atmosferze zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły. Ale to nie był koniec nagród tego dnia. Przy niesamowitej oprawie muzycznej, o którą zatroszczył się zespół muzyczny, tegoroczni zwycięzcy zostali wyróżnieni w kategoriach:

Pan Eugeniusz Multan jako Mistrz Zawodu
Pan Stanisław Ropek za Sportową Osobowość
Pani Beata Dunikowska za Żelazną Konsekwencję
Pan Tadeusz Potocki jako Mistrz Inspiracji
Pani Patrycja Ptak – Żołna czyli Bratnia Dusza
oraz Pan Tomasz Kukla za Mistrzowskie Wykłady.

Warto wspomnieć, że galę poprzedził plebiscyt, który odbył się wśród uczniów różnych klas. Mogli oni głosować na swoich ulubionych nauczycieli. Zarówno w poprzednim, jak i w tym roku konkurencja była bardzo duża. Każdy uczący otrzymał głosy i ma niemałe grono ceniących go uczniów. Jest to kolejny dowód na to, że Zielonka jest szkołą na medal. Mamy nadzieję, że sowy - statuetki w trudnych chwilach, których w pracy pedagogicznej nie brakuje, wywołają na twarzy naszych laureatów uśmiech.