03-2013
DEBATA OKSFORDZKA
MARZENA MAZGAJ
W dniu 22.03.2013 w naszej szkole odbyła się Debata Oksfordzka „Warto angażować Samorządy klasowe w życie szkoły”.

W dyskusji uczestniczyły dwie grupy. Grupa propozycji – broniąca tezy, iż warto angażować samorządy klasowe w życie szkoły. Oraz grupa opozycji, która przedstawiła argumenty przemawiające za tym iż nie warto się angażować.

Całą debatę przygotowali przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz zaproszeni do współpracy była Przewodnicząca Szkoły i jeden z przedstawicieli Samorządów Klasowych.

Debata wywołała prawdziwą burzę wśród młodzieży. Jedna i druga strona skutecznie odpierała argumenty swoich oponentów i niejednokrotnie Przewodnicząca musiała przerywać dyskusje.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników temat debaty otworzył drogę nowym tematom i debatom, które Samorząd Uczniowski planuje zrealizować jeszcze w tym roku szkolnym.

W debacie uczestniczyli:
Grupa Propozycji: