09-2017
JUBILEUSZ 150-LECIA
ANNA SKOCZEK
Główne obchody 150-lecia powiatu brzeskiego zorganizowano w dniach 9-10 września 2017 roku. Odbyły się one pod patronatem Jacka Krupy – marszałka województwa małopolskiego, z udziałem wielu zaproszonych gości, m.in. Józefy Szczurek-Żelazko – posła na Sejm RP. W programie, w dniu 9 września, znalazła się sesja naukowa, na którą złożyły się referaty prof. dr. hab. Włodzimierza Sadego, prof. dr. hab. Mariana Stolarczyka, dr. Andrzeja Krupińskiego, mgr. Jerzego Wyczesanego i mgr. Franciszka Brzyka. W sesji w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku uczestniczył dyrektor ZSP nr 2 mgr Jerzy Soska. 10 września jubileusz powiatu celebrowano na Placu Kazimierza Wielkiego. Można było obejrzeć pokazy taneczne, wysłuchać koncertów. W uroczystościach tych swoją obecność zaznaczyła nasza szkoła, odbyło się bowiem wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursie historycznym „150 lat Powiatu Brzeskiego” (konkurs przeprowadzono 14 czerwca 2017 roku). Przypomnijmy: w kategorii szkoły ponadgimnazjalne (etap powiatowy) I miejsce zajęli Weronika Lesiewicz z klasy 1TGs oraz Kamil Grzyb z kl. 1TMe (obecnie klasa druga), a II miejsce Anna Kołodziej z klasy 1TGs i Jakub Ropek z kl. 1TMe (obecnie klasa druga). Nagrody wręczali Andrzej Potępa – starosta powiatu brzeskiego i Kazimierz Brzyk – przewodniczący Rady Powiatu. Nagrodzonym uczniom na Placu Kazimierza towarzyszyli: dyrektor szkoły Jerzy Soska, Anna Skoczek, która przygotowywała ich do konkursu oraz rodzice, którzy nie kryli dumy i satysfakcji z osiągnięć swych dzieci. Obchody 150-lecia powiatu brzeskiego zakończył koncert Anny Wyszkoni.