06-2017
150 LAT POWIATU BRZESKIEGO - FINAŁ
ANNA SKOCZEK
14 czerwca 2017 roku w siedzibie Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku odbył się finał konkursu historycznego „150 lat Powiatu Brzeskiego”. Do etapu na szczeblu powiatowym zakwalifikowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Szczurowej, Zespołu Szkół w Czchowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku - razem 20 osób (kategoria: szkoły ponadgimnazjalne) oraz 26 uczniów gimnazjów i 20 ze szkół podstawowych powiatu brzeskiego. Uczestników etapu powiatowego wraz z przybyłymi nauczycielami powitał starosta brzeski Andrzej Potępa. On też ogłosił wyniki konkursu. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne I miejsce ex aequo zajęli uczniowie ZS w Szczurowej i ZSP nr 2 w Brzesku: Weronika Lesiewicz z klasy 1TGs oraz Kamil Grzyb z kl. 1TMe. II miejsce również ex aequo z uczniami z ZS w Szczurowej zajęli: Anna Kołodziej z klasy 1TGs i Jakub Ropek z kl. 1TMe. Starosta podziękował uczniom i nauczycielom za wkład pracy oraz osobom przygotowującym konkurs: Krystianowi Sroce dyrektorowi Powiatowego Centrum Edukacji i Bartoszowi Wesołowskiemu - pracownikowi Wydziału Rozwoju Powiatu, Inwestycji i Promocji Starostwa Powiatowego w Brzesku. Na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia dyplomów przybył dyrektor ZSP nr 2 Jerzy Soska, który swoim uczniom podziękował za przygotowanie się i udział w rywalizacji.