FINAŁ AKCJI 100 NA 100-LECIE
MAGDALENA ZAMIATAŁA, MARZENA DZIEŃ
„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” - ks. M. Maliński

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Komisja Wychowawców Klasowych zorganizowała akcję charytatywną „100 na 100 – lecie”. Akcja polegała na zbiórce 100 produktów od klasy. Zebrane rzeczy mogliśmy przekazać instytucjom, które na co dzień niosą pomoc innym w tym najbardziej potrzebującym. W zbiórkę włączyło się czternaście klas wraz z wychowawcami. W ramach akcji zebrano:
L.P.KLASAWYCHOWAWCA100
1. 1bwa Dorota Oleksy 100 par skarpet
2. 3TMe Danuta Reczek Chyl 100 książek
3. 1TH Magdalena Zamiatała + Marzena Dzień rzeczy dla schroniska
4. 2TGs Regina Mleczko 100 przyborów szkolnych
5. 2bb Marta Włodarczyk 100 batonów
6. 2TE Agnieszka Kopytko 100 sztuk słodyczy + książki
7. 1TGG Małgorzata Węgrzynowska 100 sztuk mydeł
8. 1TI Łukasz Filip 100 czekolad
9. 3TH Sylwia Mleczko – Fikas 100 sztuk środków higienicznych
10. 4TE Krzysztof Leś koce dla schroniska
11. 1TE Sławomir Olchawski 100 żeli pod prysznic
12. 3TGs Magdalena Baran 100 sztuk słodyczy
13. 1TMe Ewa Świerczek wpłata 100 zł na Fundację Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza (Żołnierze Wyklęci)
14. 2TH Bożena Tlałka 100 sztuk środków czystości + cukierki

Wspólnie z przedstawicielami klas biorących udział w akcji przekazaliśmy zebrane i spakowane do paczek produkty do: Domu Dziecka w Jasieniu, Diecezjalnego Domu Samotnej Matki w Tarnowie, Hospicjum Stacjonarnego w Brzesku, Fundacji Straż Obrony Praw Zwierząt – schronisko dla bezdomnych zwierząt w Borku, biblioteki szkolnej, Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza.

Z każdej z tych instytucji otrzymaliśmy podziękowania za pomoc rzeczową, zaangażowanie uczniów i nauczycieli oraz pamięć. Nas najbardziej cieszy to, że chociaż w niewielkim stopniu mogliśmy sprawić komuś przyjemność. Pomagamy, bo watro pomagać!

Komisja Wychowawców Klasowych pragnie serdecznie podziękować całej społeczności szkolnej za ogromne zaangażowanie w zbiórkę, pomoc przy pakowaniu i przekazaniu zebranych produktów. Dziękują także panu Andrzejowi Polkowi, który pomagał nam w rozwożeniu paczek.